Про нас – коротка довідка та основні напрямки роботи

Київський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер

Рік створення/початку роботи закладу

15 лютого 1951 рік

Повна адреса

4053, м. Київ, Шевченківський р-н, пров. Нестерівський, буд. 13/19

Керівник закладу

вища кваліфікаційна категорія зі спеціальності «Організація та управління охороною здоров’я», лікар стоматолог-терапевт вищої кваліфікаційної категорії Котенко Юлія Ігорівна

КерівникКерівнік закладу: вища кваліфікаційна категорія зі спеціальності «Організація та управління охороною здоров’я», лікар стоматолог-терапевт вищої кваліфікаційної категорії Котенко Юлія Ігорівна

Київський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер було організовано 15 лютого 1951 року рішенням виконавчої ради народних депутатів УРСР. Відтоді лікувальний заклад успішно працює в галузі спортивної медицини та лікувальної фізкультури (ЛФК) до теперішнього часу. Діяльність Київського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру присвячена оздоровчій роботі із населенням Київщини. Наш цільовий контингент – спортсмени та фізкультурники, фізично активна молодь, студенти факультетів фізичного виховання, ветерани спорту Київської області, а також всі, - всі, всі! - хто не байдужий до стану власного здоров’я, закоханий в рух та прихильний до здорового способу життя.

За роки існування лікарсько-фізкультурного диспансеру в Київській області було накопичено безцінний практичний досвід та сформовано підходи в напрямках:

  • спортивної медицини та диспансеризації - спостереження за станом здоров’я та фізичним розвитком осіб, які займаються фізичною культурою та спортом (поглиблений медичний огляд – ф.061/о, ф.062/о);
  • профілактики та діагностики захворювань, пов’язаних із надмірними фізичними навантаженнями;
  • відновного лікування при травмах та після хірургічних втручань тощо методами фізичної реабілітації (лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапія).

Медичне спостереження за особами, що займаються спортом та фізичною культурою, здійснюється медичними працівниками диспансеру як на базі двох відділень спортивної медицини в м. Києві (№1) та в Білій Церкві (№2), так і під час виїздів до районних ДЮСШ, СДЮШОР, обласних  спортивних товариств. Відповідальність за своєчасне обстеження спортсменів, допуск до тренувань та участь їх у спортивних змаганнях несуть лікарі зі спортивної медицини. Вони, застосовуючи традиційні методики тестування та велоергометрію (ВЕМ), проводять контроль адекватності фізичних навантажень функціональним можливостям організму, слідкують за динамікою спортивних досягнень, проводять профілактику спортивного травматизму, формують рекомендації щодо оптимізації тренувального процесу та використання відновлювальних засобів. Наразі обстежуваних обслуговують бригади висококваліфікованих лікарів-спеціалістів у складі   невропатолога, оториноларинголога, офтальмолога, стоматолога, хірурга-ортопеда.

Останнім часом багато робиться заради поліпшення матеріальної бази, покращення якості обслуговування відвідувачів диспансеру. Так, у 2012 р. переоснащено сучасною медичною технікою стоматологічний кабінет. Зараз лікарі стоматологи-терапевти Київського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру надають всі види стоматологічних послуг.

Під диспансерним наглядом лікарів Київського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру знаходиться більше 5 000 осіб. Це провідні спортсмени – члени збірних команд України та їх резерву, вихованці школи Вищої спортивної майстерності, Броварського вищого училища фізичної культури (м. Бровари), Обласного ліцею-інтернату з фізичної культури та спорту (м. Біла Церква), Обласної  школи-інтернату спортивного профілю (смт. Терезіне Білоцерківського р-ну), учні ДЮСШ, члени клубних команд, спортсмени-інваліди. Серед контингенту обстежуваних хотілося б особливо виділити таких представників спортивної еліти як Інна Осипенко-Радомська, Володимир Дюдя, Олександр Багач, Руслан Підгорний, Сергій Гринь, Олександр Сердюк, Валерій Чикиринда, Олена Дмитраш, Вікторія Зубченко, Олександр Лагодний, Ірина Коваленко, Людмила Блонська, Олександр Корчмід, Юрій Кримаренко, Наталя Пигида, Ірина Секачова, Сергій Бреус та багато інших, чиї імена уславили рідну Київщину.

Медичне обслуговування спортивних змагань – один із найважливіших напрямків роботи Київського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. Протягом минулих років і на даний час лікарі та медсестри закладу неодноразово приймали участь в обслуговуванні спортивних змагань різного рівня, в т.ч. тренувального етапу марафону Київ-Варшава в підтримку Євро-2012 в Україні та Польщі, за що співробітників В.В. Волчанську, Я.Й. Свердлову та В.Г. Бородуліну було нагороджено грамотами.

Ще однією стратегічною задачею обласної лікарсько-фізкультурної служби є цілеспрямована пропаганда здорового способу життя серед спортсменів та осіб, що активно займаються фізичною культурою. Надзвичайно багато уваги приділяється формуванню дбайливого ставлення до власного здоров’я, стан якого багато в чому залежить від функціональної здатності серцево-судинної системи, органів дихання, режиму рухової активності, харчування. Окрім роботи із обстежуваним контингентом докладаються усі можливі зусилля заради зміцнення здоров’я активного населення Київщини. Співробітники закладу прагнуть допомагати людям, які хочуть бути здоровими. Значна увага приділяється вихованню та загартуванню дітей у дошкільних закладах. Адже запобігти шкідливому впливу довкілля та неякісної їжі, вплинути на демографічну ситуацію в Київській області в умовах сьогодення доволі непросто. Саме тому при хворобах із хронічним перебігом, наприклад, остеохондроз та інші дегенеративні захворювання хребта, вегетосудинна дистонія тощо, ми радимо немедикаментозні засоби лікування. Так, одним із запропонованих додаткових методів фізичної реабілітації є сегментарно-рефлекторний масаж із використанням мазей, бальзамів, ароматичних масел. Він характеризується комплексною дією на організм та сприяє зміцненню імунної системи. Високу ефективність при розладах вегетативної нервової системи у спортсменів демонструють рефлексотерапія, традиційні техніки лікувального масажу, лазерно-мікрохвильова терапія.

Набути стрункості постави та упевненості в собі, попередити розвиток ортопедичних порушень (сколіотична постава, порушення постави та опорно-рухового апарату) допомагають спеціалісти відділення лікувальної фізкультури та фізіотерапії. Зокрема, в комплексному лікуванні хворих на сколіоз використовується лікувальна гімнастика, масаж, електростимуляція та масаж стопи .

В кабінеті велоергометрії веде прийом Бугайова Олена В кабінеті масажу В кабінеті спортивної медицини веде прийом Коваленко Людмила Зал лікувальної фізкультури Інструктор з лікувальної фізкультури Авраменко Яна Лікар зі спортивної медицини Джуровець Мар`яна Організаційно-методичний кабінет Приміщення диспансеру Реєстратура Солярій Старша медична сестра Дьяченко Світлана Фіздиспансер

 

 

Документи: