Кабінет солярію

На користь солярію існує багато доказів. По-перше, ви засмагнете, ви будете подобатися не тільки собі, а й оточуючим. Але це ще не все.

Ультрафіолетові лампи в солярії збалансовано виділяють подачу променів А і В, повністю виключаючи наявність гамма-променів С, які згубно позначаються на клітинах шкіри, тому причин для хвилювання немає.

Випромінювання У активізує вироблення вітаміну D3, який відповідає за нормалізацію фосфоро-кальцієвого обміну, що сприяє зміцненню м'язів, пригнічує ріст ракових клітин, зміцнює кісткову тканину, підвищує працездатність як розумову, так і фізичну, покращує настрій і бореться з депресією.

Ультрафіолетове випромінювання А робить благотворний вплив на людей мають шкірні захворювання-вугровий висип, псоріаз, грибкові ураження шкіри. В даному випадку перд відвідуванням солярію необхідна консультація лікаря.

Так само відвідування солярію рекомендується людям із захворюваннями органів дихання, але знову ж після консультації лікаря.

Після засмаги в солярії клітини людського організму починають виділяти ендорфіни – гормони щастя, тому після сеансу засмаги в солярії у людини з'являється відчуття радості й умиротворення. Так само ультрафіолетові промені сприяють зміцненню імунітету. Але відвідуючи солярій не забувайте, що існує косметика для засмаги в солярії.

Багато хто вважає засмага в солярії шкідливим і воліють приймати натуральні сонячні ванни. Насправді ж загоряти в солярії не шкідливіше, ніж на пляжі, головне знати, як правильно це робити.

Як потрібно правильно засмагати в солярії (вертикальному і горизонтальному)?

Для того щоб не нашкодити здоров'ю, загоряючи в солярії, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил.

  1. Для початку, переконайтеся, що ви не потрапляєте до групи тих людей, кому в солярії загоряти не можна за станом здоров'я. Це, перш за все люди з цукровим діабетом, із захворюваннями серцево-судинної системи, з доброякісними (злоякісними) пухлинами, порушеннями в роботі легень, щитовидної залози, печінки і наднирників. Вагітним у солярії теж краще не з'являтися, так як це може завдати шкоди здоров'ю і матері, і малюка. Також перешкода до відвідування солярію може стати прийом лікарських препаратів, наприклад, антибіотиків, антидепресантів і транквілізаторів. Тому, щоб уникнути небажаних наслідків, потрібно проконсультуватися з фахівцем.
  2. Обов'язково потрібно захищати очі, надягаючи спеціальні окуляри. Якщо користуєтеся контактними лінзами, то їх потрібно зняти.
  3. Щоб волосся не постраждали, їх потрібно закрити бавовняної косинкою.
  4. Перед відвідуванням солярію краще не митися з милом, і нанести на шкіру спеціальний крем для засмаги в солярії. Гормональні ж і живильні крему категорично протипоказані до використання перед відвідуванням солярію. Також щоб уникнути подразнень перед відвідуванням солярію дезодорантами і парфумами краще не користуватися.
  5. Шкіру обличчя також потрібно захистити, протерши тоніком без вмісту спирту, щоб прибрати косметику і забруднення.
  6. Часто виникають питання чи можна засмагати в солярії голим? Можна, але абсолютно без захисту тіло залишати не можна. Ореол грудей обов'язково треба захищати наклейками «Стікіні», а ніжну шкіру губ покривати гігієнічною помадою з УФ-фільтром. Але потрібно пам'ятати, що жінкам після 30 років фахівці рекомендують загоряти тільки в купальнику, тому що з цього віку шкіра стає більш чутливою до впливу ультрафіолету.
  7. Після відвідування солярію багато органів і системи організму починають працювати більш інтенсивно, а тому слід розслабитися і відпочити після процедури. Прийняття холодного душу відразу після солярію небажано.

Кількість відвідувань солярію в залежності від типу шкіри

1 . Тип перший : шкіра смаглява , оливкова, грудні соски теж темні . Волосся темне , очі темні , веснянки , як правило , відсутні. Такі люди добре засмагають і не піддаються опіків. Рекомендується 10-12 сеансів по 30 хвилин.

2 . Тип другий : шкіра світла або злегка смаглява , грудні соски досить темні . Волосся темно -русяве, каштанове , а очі сірі або карі , веснянки відсутні. Шкіра цього типу прихильно ставиться до ультрафіолету. Перший сеанс 15 хвилин , через один день - тривалість сеансу 30 хвилин. Наступні сеанси в тому ж режимі - півгодинні .

3 . Тип третій : шкіра світла , грудні соски світлі , веснянок мало або немає зовсім. Очі сірі , блакитні або зелені , волосся світло -русяве, каштанове . Такі люди чутливі до ультрафіолетових променів і легко обгорають . Краще відвідувати солярій 2-3 рази на тиждень з перервами на 2 дні. Сеанси по 15 хвилин. При такому типі шкіри користуватися солярієм круглий рік без перерви не варто - цілком достатньо курсу два рази на рік : взимку і навесні , коли організм особливо потребує ультрафіолеті .

4 . Четвертий тип : шкіра дуже світла , волосся рудувате , очі зелені . Веснянок дуже багато , а грудні соски дуже світлі . Така шкіра дуже чутлива до ультрафіолетових променів . Сонячний опік трапляється моментально , а засмага ніякої. З таким типом шкіри на солярій навіть не варто витрачатися : золотистою вона все одно не стане , а от почервоніти і " згоріти " може.