Спортивна медицина, диспансеризація

Критерії допуску до занять спортом при стоматологічних захворюваннях!Правила підготовки до проходження поглибленого медичного огляду за ф.061, ф.062

Починаючи з дитячого віку, спортсмени, фізично активні особи долучаються до обов’язкових поглиблених медичних оглядів за ф.061, ф.062. Так, згідно Постанови Кабінету міністрів України № 993 від 5 листопада 2008 р. вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ) зобов'язані додержуватися вимог медичного контролю та проходити диспансерне обстеження двічі на рік, починаючи з навчання у групах попередньої базової підготовки.  Частота проходження обстежень дорослими спортсменами визначається індивідуально, – в залежності від плану тренувань,  графіку змагань, стану здоров’я спортсмена та рівня його функціональної готовності. Проте оптимальним є, коли впродовж річного тренувального циклу кількість оглядів із функціональними дослідженнями становить 4-5 разів на рік (включаючи поглиблені та етапні лікарські огляди).

Особливістю поглиблених медичних оглядів за ф.061, ф.062 є їх функціональна спрямованість: вони обов’язково супроводжуються проведенням проб із дозованим фізичним навантаженням з метою визначення фізичної працездатності  обстежуваних.

Правила, які слід враховувати під час організації поглиблених медичних оглядів спортсменів (керівництву ДЮСШ, спортивних товариств Київської області, тренерам):

  • Обстеження мають проводитись одним  днем або в максимально стислий термін;
  • Тренування із значним навантаженням напередодні обстеження мають бути виключені;
  • Інтервал від моменту останнього тренування до моменту обстеження має складати не менше ніж 24 год.;
  • Тривалість періоду відновлення після загань має становити 3-5 днів (в залежності від тривалості змагань);
  • Функціональні проби із дозованим фізичним навантаженням під час гострого захворювання чи травми не проводяться.

Під час організації поглибленого медичного огляду за ф.061, ф.062 особа-замовник медичних послуг КЗ КОР «КОЛФД», що представляє інтереси спортивного колективу, має оформити відповідний лист-звернення за шаблоном (шаблон), який необхідно відправити на електронну адресу диспансеру medical_kiev@ukr.net та зателефонувати за номером (044) 272 46 79. Дублікат листа-звернення із мокрими печатками установи чи організації, зацікавленої у медичних послугах КЗ КОР «КОЛФД», та лист із підписами батьків в якості згоди на обробку медичної інформації спортсменів дитячого та підліткового віку (шаблон) слід надавати безпосередньо під час візиту до медичної установи.
Правила, яких слід дотримуватись обстежуваним при підготовці до проходження поглибленого медичного огляду за ф.061, ф.062:

  • Загальноклінічні лабораторні дослідження виконуються натще, тому зранку, безпосередньо перед оглядом, треба утриматись від вживання їжі. Також бажано утриматись від вживання їжі, особливо надмірного, напередодні огляду після 18.00; 
  • Перед забором сечі для загальноклінічного аналізу необхідна належна самостійна гігієнічна обробка зовнішніх органів сечовидільної системи.

Пластикові контейнери для забору сечі одноразового використання бажано придбати завчасно та самостійно.